21 Ağustos 2015 Cuma

Tony'i takdimimdir


Tetikleyici fikir şuydu: Fakat evde bir çift şiş bile yoktu! Üstelik blog sahibi bu ara aklını sık iğneyle bozmustu.Bu adamcegizler sık iğneyle de olur muydu? 
Bence olurdu.Hem evdeki bölük pörcük yünler de kullanilmis olurdu.Örüldü, dikildi, cevrildi, pamuk dolduruldu. Boyun, kol ve bacaklara o naif, dertsiz, tasasiz durusu veren dokunuslar yine dikisle verildi.
 


Gözler konusunda biraz kararsiz kalindi. Sosyal medya da oylamaya sunuldu.Sonunda hem büyük gözlere daha sonra geri dönüs daha kolay diye, hem de bu gailesiz durusu daha iyi vurguluyor diye kücük gözlerde karar kilindi.Oglan adini Tony koydu. Cünkü bütün oyuncak hayvanlarinin adi "i" ile bitiyormus . Öyleyse bu da Tony/Toni olmaliymis. Kaplumbaga Schili biraz garipsedi Gailesiz Tony'i . Neymis efendim, onlarin takimi, grubu hep hayvanlardan olusuyormus, bi insan acaba olabilir miymis?! Ona "Faşistligin alemi yok Schili, o da bi oyuncak, tabii ki olabilir!" diye rest cekildi; (Hımm, bu cümle galiba tam böyle degildi).Tony gruba dahil edildi.

Tony'i Thames kiyisinda elleri cebinde gezen bi balikci olarak hayal ediyorum. Sanirim yine bere sebebiyle bu balikci cagrisimi... Bi de boynuna atki örsem mi diye düsünmeden edemiyorum.

Fakat onu da post konusu yapmasam iyi olur galiba. Yakinda "görmemisin bir tığı olmus" minvalinde anonim yorumlar gelebilir yoksa :)

4 yorum:

Handan dedi ki...

Çok tatlı olmuş Tony:-) Evet atkı da yakışır bence :-)

hindiba dedi ki...

Handaaan! Bana bahane buldurtma, Handan dediydi deyip atki ördürtmeee :)

munevver dedi ki...

Bence de bere olmalı, hatta ponponlu olmalı. Şahane olmuş Evren. Tony'leri çeşitlendirmelisin. Yavrusu, ağabeyi, babası......

hindiba dedi ki...

bahaneye bakar gibiyim Münevevr Hanim :)